Soňa Norisová a Fragile

Seriálová komisařka Soňa Norisová v Praze zahájila s populární slovenskou skupinou Fragile české turné

Oblíbená slovenská vokální skupina Fragile, se kterou působí v Čechách stále obsazovanější a oblíbenější herečka Soňa Norisová vyjíždí koncertovat po českých a moravských městech. Skupina Fragile je jedinečná svými působivými a cappella aranžemi světových rock – pop hitů a řadí se právem nejen ke slovenské, ale i k evropské špičce. Na jejich repertoáru najdete skladby od interpretů jako Sting, Stevie Wonder, Lord, Richard Müller, Karel Gott, Jason Mraz, Pharell Williams a mnoho dalších.

Vystoupení Fragile tak má potenciál zasáhnout široké publikum, na své si přijde opravdu téměř každý. Koncerty jsou živelné, plné energie, nadšení a skvělého humoru. Skupinu vede dirigent a producent Braňo Kostka a tvoří ji populární osobnosti, které můžete znát z různých televizních seriálů, muzikálů a divadel: Soňa Norisová (soprano), Jana Golis (soprano), Helena Krajčiová (alto), Svetlana Rymarenko (alto), Slavo Košecký (tenor), Vilo Csontos (tenor) a Kamil Mikulčík (bass). Za svou originální tvorbu byli již v minulosti několikrát oceněni. Například již dvakrát se stali Hudební skupinou roku v diváckých cenách OTO, dále jsou držiteli Krišťolového krídla za album roku či jsou společně s Richardem Müllerem čtyřnásobní majitelé platiny za alba Hlasy a Hlasy 2.

Na Slovensku jsou Fragile velmi populární a ani u nás v Čechách nemají málo příznivců. Jednak již loni u nás absolvovali své samostatné turné, ale mnoho fanoušků si získali také během tříletého vystupování v projektu Hlasy s Richardem Müllerem. Nejznámější pro české diváky je bezesporu herečka Soňa Norisová, kterou mohli vidět v různých českých televizních seriálech, jako třeba teď nově ve V.I.P. vraždách.

foto: Jakub Klimo