faust

Faust v rockovém pojetí opět rozezní Holešovice

Dnes večer od 19 hodin uvádí RockOpera Praha další reprízu své opery Faust. Rockové a nu-metalové zpracování nejznámějšího díla Johanna Wolfganga von Goetha si již od své slavnostní premiéry nachází své příznivce a v loňském roce se dokonce stalo divácky nejnavštěvovanějším představením vůbec. V titulních rolích se objeví Jiří Zonyga coby Faust a Viktor Dyk jako Mefistofeles.

Faust se od své premiéry v roce 2014 těší velkém zájmu diváků. JEho průměrná návštěvnost byla vloni bezmála 98 %, přičemž průměr všech představení se pohyboval okolo 95 %. Podle slov Pavly Forest, umělecké šéfky RockOpery Praha je potěšující, že stejně jako Faustovi se daří i naší poslední novince Anna Karenina. Fanoušky proto možná potěší, že pro obě inscenace se teď ve studiu RockOpery Praha natáčí také CD.

Představení Faust z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest nabídne kromě silného hudebního zážitku i dech beroucí vizuální podívanou. Svá akrobatická a artistická čísla předvede mezinárodní soubor Teatr Novogo Fronta pod vedením choreografky Iriny Andreevy a ohnivou a světelnou show zajistí skupina Pyroterra.

Příběh Fausta je postaven na velkých emocích, vášni, na stálém hledání smyslu existence a nestárnoucím souboji dobra a zla, což lze velmi jednoduše přenést i do dnešní doby. Možná právě pro tu jeho nadčasovost diváky představení tak baví. Mohou se skrz několik set let starý příběh zamyslet nad vlastním běžným životem.