Plzeň

RockOpera Praha míří se svými největšími hity do plzeňské Alfy

RockOpera Praha poprvé navštíví Plzeň. Plzeňskému publiku se představí v neděli 5. února. Členové souboru v čele s Kamilem Střihavkou vystoupí v sálu budovy Alfa, kam s sebou přivezou set největších hitů ze všech uváděných oper. Během večera zahrají rovněž německá kapela Hydra a plzeňská stálice Interitus. Koncerty odstartují v 19 hodin.

Plzeň se do zájezdového kalendáře RockOpery Praha dostává poprvé. Speciálně pro tuto příležitost si soubor přichystal set největších hitů a divácky nejoblíbenějších skladeb, díky nimž se plzeňské publikum bude moci seznámit s celým repertoárem pražské rockové scény. Návštěvníci večera se mohou těšit na Kamila Střihavku, Honzu Toužimského, Viktora Dyka nebo Jiřího Zonygu,“ přibližuje zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

RockOpera Praha je první rockové divadlo u nás, jehož tvorba staví na nekonvenčních uměleckých projektech propojujících tvrdou rockovou a metalovou hudbu s nadčasovými dramatickými příběhy. V jejím repertoáru najdete antickou trilogii Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona, známý Shakespearův příběh Romeo&Julie, Goetheho tragédii Faust, Tolstého román Annu Kareninu či nejnovější dílo Proces vzniklé na motivy románu Franze Kafky.

Celý večer v plzeňské Alfě odstartuje v 19 hodin koncertem metalové kapely Hydra. Skupina vznikla v roce 2013, pochází z německého Regensburgu, má na kontě 2 desky a řadu vystoupení v Německu i v dalších evropských zemích. Na pódiu je následně vystřídá domácí kapela Interitus, která si své fanoušky získává osobitým zvukem a aranžemi symphony metalu již od roku 1993.

One comment on “RockOpera Praha míří se svými největšími hity do plzeňské Alfy