Fulghum

Robert Fulghum přijede představit novou knihu Poprask v sýrové uličce, vystoupí i v rámci Meltingpot Colours of Ostrava

Populární americký spisovatel Robert Fulghum přijede do Čech představit svoji nejnovější knihu drobných úvah Poprask v sýrové uličce, kterou vydává nakladatelství Argo. Je to Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi už od vydání jeho první knihy Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí.

Životopisci uvádějí, že nasbíral pestré životní zkušenosti a k psaní se dostal v podstatě náhodou až po padesátce. Nikoli však nelogicky: jako praktický umělec slova působil třeba coby folkový zpěvák nebo unitářský pastor. Ale vedle toho byl i kovbojem, barmanem nebo obchodním agentem. Řada jeho textů vznikla právě pro potřeby jeho evidentně netuctové pastorační činnosti.
Robert Fulghum naposledy navštívil Českou republiku v roce 2011, kdy v Argu vyšla jeho kniha Drž mě pevně, miluj mě zlehka. V té době také vznikl úspěšný pořad Listování, který nyní Lukáš Hejlík za přítomnosti autora uvede znovu na turné po celé České republice. Zároveň Robert Fulghum vystoupí v rámci mezinárodního fóra Meltingpot na Colours of Ostrava, kde budou ekonomové, politici, vědci, designéři a filozofové sdílet a vyměňovat si inovativní a inspirativní myšlenky.