Antonína Dvořáka

Hornista Radek Baborák zahájil 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram

Ve čtvrtek 28. dubna byl v Divadle Antonína Dvořáka Příbram za zvuku horny  Radka Baboráka oficiálně zahájen 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Během slavnostního večera v doprovodu hudebního tělesa Orquestrina zazněly kromě Dvořákovy „Novosvětské“ také skladby od Miloše Boka, Nina Roty či Maurice Ravela. V nadcházejícím týdnu dále vystoupí Stratos Quartett nebo Spohr Violin Duo a proběhne velkolepý Den s Antonínem Dvořákem.

„Ve čtvrtek večer nám vynikající Radek Baborák spolu s Orquestrinou úspěšně otevřeli 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Byl to velice krásný koncert a jsme rádi, že si brilantní hru a talent všech vystupujících hráčů mohlo užít i naše příbramské publikum. Máme první nadšené reakce, které nás velmi těší. Zároveň však již myslíme na další týdny a krásné hudební zážitky, které nás ještě čekají,“ řekla po zahájení 48. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram jeho ředitelka Albína Houšková.

V úterý 3. května se v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami uskuteční v rámci 48. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram koncert s názvem Dvořákův Americký sen. Jedná se o premiéru hudebně-literárního pořadu na téma pobytu Dvořáka v Americe, jeho tvorby a vzpomínání na Vysokou a Příbramsko. Den poté ve středu 4. května si na 48. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram si vynikajícího skladatele proběhne unikátní open air projekt Den s Antonínem Dvořákem, jenž zahrnuje zhruba 20 koncertních vystoupení, výchovných programů a besed na nejrůznějších místech Příbrami.

V dalším programu najdeme například ve čtvrtek 5. května od 19 hodin vystoupení česko-rakousko- japonský komorní soubor Stratos Quartett v Galerii Fr. Drtikola Příbram, který se svým charakteristickým zvukovým a uměleckým projevem sbírá ocenění po celém světě. V sobotu 7. května se pak houslový koncert Jany Ludvíčkové a Ondřeje Lébra neboli Spohr Violin Dua.