Principy strategie

Principy strategie ukazují, že i vize mohou změnit ve skutečnost

Principy strategie  vysvětluje jak tři legendární top manažeři z oboru hi-tech změnili svět, ve kterém žijeme. Tři mimořádné životy, tři mimořádné zkušenosti. Tři velcí vizionáři IT technologií, kteří světu ukázali, jak se vize mohou změnit ve skutečnost. Principy strategie nejsou jen knihou o strategiích, které jsou vhodné pro technologicky orientované firmy, ale ukazuje, jak postupují silní, zapálení a erudovaní lídři.

Bill Gates, Andy Grove a Steve Jobs uvedli v období mezi roky 1968 a 1976 na podnikatelskou scénu tři společnosti, které dokázaly definovat podobu hi-tech světa, vytvořily zisk ve výši mnoha miliard dolarů a přeměnily navždy naše životy. Jak se jim něco tak neuvěřitelného mohlo podařit? Kniha Principy strategie se jako první zabývá souhrnným pohledem na životy a práci těchto tří mimořádných osobností – zkoumá jejich úspěchy i prohry, definuje, co je spojuje i odlišuje. V době, kdy rychle se rozvíjející technologie vstupují prakticky do všech oborů podnikání, přináší neocenitelný vhled do úspěšných strategií a srozumitelně a poutavě je představuje čtenářům.

David B. Yoffie a Michael A. Cusumano, významní profesoři z oboru podnikání, studovali tyto tři lídry a jejich společnosti po dobu téměř třiceti let, tedy v době, kdy sami vyučovali byznysové strategie, inovace a podnikání na Harvard Business School a na MIT Sloan School of Management.