Přehlídka českého designu oživí začátkem listopadu legendární Kotvu

Nejen design v ulicích a to nejlepší od českých tvůrců, ale především příběh „černé perly moderní architektury“. Takový bude již druhý ročník prodejní přehlídky českého desgignu, který se uskuteční od 4. do 13. listopadu 2016. Centrem dění bude obchodní dům Kotva, kde organizátoři slibují i pestrý doprovodný program a nově také volný vstup všem návštěvníkům. 

Přehlídka prostoupí jednotlivá patra obchodního domu. Návštěvníci se budou moci opět těšit na to nejlepší z tuzemské designové scény – od šperků, nábytku, bytových doplňků až po oblečení, a to v atraktivním prostředí architektonicky významného domu jako je Kotva, který dlouho stál mimo zájem veřejnosti.

Oproti loňskému ročníku, kterého se účastnilo pět desítek tvůrců z celé ČR, organizátoři chystají nově i doprovodný program. Jeho stěžejní část budou tvořit architektonické prohlídky a přednáška o OD Kotva. Ty organizuje projekt Respekt Madam, který se snaží popularizovat dílo architektů Věry a Vladimíra Machoninových, kteří jsou autory domu Kotva.

Obdobně jako v karlovarském hotelu Thermal, i v Kotvě plánují pořadatelé sérii prohlídek a přednášku o architektuře přelomu 60. a 70. let, kdy manželé Machoninovi projektovali. Jejich architektura v sobě nese myšlenky svobody, naděje a ‚zápaďáctví’ úplně stejně, jako filmy nebo literatura z té doby.