Pražská kapela LadyPraga míří koncertovat do brněnského Café Práh

Pop-jazz-funk-šansonová formace LadyPraga se vrací na Moravu. V pátek 21. září potěší své brněnské fanoušky koncertem v Café Práh, kde bude hostovat místní partičce Nevermore & Kosmonaut. Kromě klasického repertoáru z alba Sociální experiment jsou připraveny dvě premiérové skladby. Koncert startuje od 20 hodin.

„Od našeho posledního koncertu v Brně uběhlo již více než půl roku a mnohé se za tu dobu změnilo. Na skok jsme se otočili v nahrávacím studiu, rozšířili svůj repertoár o nové skladby a čile koncertovali v klubech i na festivalových pódiích. Nyní se premiérově chystáme zahrát v Café Práh a přivezeme s sebou i dvě úplné novinky,“ říká basista kapely LadyPraga Martin Knesl.

LadyPraga zahraje brněnskému publiku jako support kapely Nevermore & Kosmonaut, která koncertně podporuje vydání svého koncepčního alba s názvem Bleděmodrý svět. Akce proběhne v areálu brněnské Vaňkovky v Café Práh a odstartuje sérii hudebních vystoupení, jež si LadyPraga naplánovala na podzim tohoto roku.

Kromě koncertování skupina intenzivně pracuje na novém materiálu. Na začátku prázdnin spatřila světlo světa dvě nová hudební videa pořízená při krátkém pobytu v nahrávacím studiu 3 bees. „Obě mají leccos společné. Byla natáčena živě tak, jak je předvádíme posluchačům na koncertech. To vše s jednoduchým cílem: zachytit energii a opravdovost. Dle posluchačské odezvy se tento záměr podařilo naplnit a oba klipy úspěšně brázdí vody sociálních sítí. Během podzimu plánujeme postupně zveřejňovat další kousky,“ dodává Martin Knesl.

LadyPraga je česká hudební skupina fungující od léta 2015. Hraje vlastní autorskou tvorbu, kterou tu a tam zpestří několika aranžérsky upravenými převzatými skladbami. Písničky lze obecně označit za inteligentní populární hudbu, s přesahy do funku, rocku, jazzu nebo šansonu. V současné době vystupuje ve složení: Veronika Bergmanová (zpěv), Jan Kubín (piáno), Martin Knesl (bass) a Karel Kříž (bicí). 12. prosince 2017 oficiálně vyšlo jejich debutové CD s názvem Sociální experiment.