Prague Fringe

Prague Fringe festival si podmaňuje Malou Stranu

Prague Fringe festival je již několik dní v plném proudu. Největší anglicky mluvící festival divadla v ČR můžete navštívit také v pražské Malostranské besedě a užívat si různorodost jeho letošního programu. Do konce května stihnete například Australian Shakespeare Company a jejich Večer tříkrálový nově, skotskou komedii Muži s kokosy či představení pro děti What If…

Prague Fringe festival je jedinečnou akcí, která kombinuje oblasti divadla, komedie, hudby, tance i mluveného slova. V průběhu devíti dní si můžete užít pestrý program v několika divadlech na Malé Straně a stejně jako v loňském roce je Malostranská beseda jeho součástí. Jednotlivá představení běží v odpoledních hodinách i večer, záleží tedy jen na vašem volném čase a chuti strávit dny se zajímavými soubory ze zahraničí.

Letošní ročník Prague Fringe se více než v ostatních letech věnuje sociálním a politickým tématům. Program tak nabízí představení, která se soustředí na nestabilní mezinárodní situaci posledních let. Jde například o inscenace Protest, Hess, Domestic, Age of Consequence, Angel, Bang, Immigrant Diaries Paradise Beneath Her Feet, No More Miss America, které se všechny zabývají stavem současné společnosti.

Konkrétně v Malostranské besedě můžete zajít na produkce jako Loud Poets ze Skotska, Grassshopper Chorus ze Spojených států, australské Thejomarsh a Australian Shakespeare Company, švédské Teater Sláva či Sajeela Kershi z Anglie.