Piazzeta

Piazzeta ND zažije na podzimním Dyzajn marketu pouštění draků

Poslední zářijový víkend opět ožije Piazzeta Národního divadla dyzajnem. Podzimní Dyzajn market vás nebolestivou cestou přenese z léta do zimy a pomůže mu k tomu právě 200 šikovných designérů, autorů, tvůrců a výtvarníků, kteří se pod jednou “střechou” sejdou a představí svoji tvorbu široké veřejnosti. Pohodovou atmosféru babího léta navodí i bohatý doprovodný program. Zhlédnout budete moci divadelní představení nejen pro děti, hudební vystoupení sólistů i koncerty kapel. Nebo se třeba zastavit v dětském koutku a vyzkoušet mnoho zajímavých workshopů pod vedením dyzajnérů a jiných uměleckých spolků.

A co bude tentokrát jinak? Tím, že je Dyzajn market 5x až 6x do roka, zdá se být vždy stejný, ale opak je pravdou – koná se pod širým nebem, hostitelem bude opět Piazzeta Národního divadla, pokaždé v jiném ročním období, kdy právě počasí akci a její atmosféru neodmyslitelně dotváří. Ale to hlavní, co tvoří tuto akci tak oblíbenou, jsou dyzajnéři. A ti se mění, vozí nové kousky, posunují svou tvorbu kupředu, značky vznikají a zanikají.

Ze stálic se můžete těšit také na návrháře oblečení ATOM RAT, Akari a YAXI TAXI, porcelán Studia Malíská a BLAHO, šperky od Vuchu, MOOYYY nebo třeba bloky od značky SKOBA. Jako nováčci se představí kupříkladu značky s oblečením a doplňky PBG, bloky Remini, šperky Minka, LabutDesign s betonovými bytovými doplňky nebo Bára z Nikolajky s porcelánem pro poetické duše.

A co to pouštění draků? Větrno je na Piazzetě často, ale věříme, že k pouštění draků se nedostaneme a zabavíme vás jinak. Papírového draka si ale budete moci vyrobit, a to na jednom z workshopů v dětském kreativním koutku.