Pavel Herynk

Pavel Herynk: Voda, kámen, vítr – výstava ve Viole

Pavel Herynek dlouhá léta působil na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde v roce 1994 založil ateliér a předmět Kov a šperk. V současné době se věnuje šperkařské a kreslířské tvorbě ve svém ateliéru a dílně. Šperky a kresby prezentoval na četných domácích a zahraničních výstavách a veletrzích výtvarného umění prostřednictvím řady galerií, např. Galerie Caesar v Olomouci, Galerie Sýpka v Brně, Galerie V&V ve Vídni, Galerie Chéret v Paříži, Charon Kransen Arts v New Yorku. Díla Pavla Herynka jsou součástí mnoha tuzemských i mezinárodních sbírek. 

Pavel Herynk aktuálně vyzdobil svými kresbami foyer legendárního Divadla Viola na Národní třídě v centru Prahy, kde je od 3. ledna do 2. února k vidění jeho výstava Voda, kámen, vítr. Výstava je dostupná vždy v každý hrací den Divadla Viola – v pondělí až pátek od 9.30 do 19 a v sobotu od 14 do 19 hodin.

Jak název předznamenává, nevyčerpatelným zdrojem potěšení je autorovi příroda živá i neživá: „Příroda a krajina mne v průběhu ročních období uchvacuje neustálými proměnami, stálým opakováním probouzení a spánku. Krása, vitalita a vznešenost přírody – to je to, co mne tolik okouzluje,“ uvedl při příležitosti konání jedné z předcházejících výstav Pavel Herynek.

Více informací na www.divadloviola.cz.