krausberry

Nová růže s Čokem a Balagem v Praze zahraje své největší fláky

Nová Růže se v roce 2014 vrátila po dlouhých 22 letech na scénu a od té doby ji její fanoušci mohou příležitostně opět vídat na koncertech v původní sestavě. Ve středu 23. března se rockové legendy dočkají pražští příznivci, čtveřice hudebníků se totiž chystá předvést své největší hity v Malostranské besedě. Koncert startuje ve 20,30 hodin.

 

Je až neuvěřitelné, že se kapela po 22 letech vrátí v původní sestavě, že jí to stále skvěle hraje a že i tři desítky let staré písně pořád fungují. Hrají s obrovskou energií a nasazením, prokazují svou hráčskou hravost a umění a jednoduše si koncerty užívají. A fanoušci s nimi. I po tolika letech jsou prostě supergroup, jak byli v devadesátých letech označováni.

Nová Růže vznikla v roce 1988 z popudu zpěváka a kytaristy Viléma Čoka a klávesisty a zpěváka Oty Balageho. Kapelu dále doplnili kytarista Petr Roškaňuk a bubeník František Hönig. Formace ovlivněná doznívající českou novou vlnou a novými trendy přelomu 80. a 90. let byla již od začátku médii nazývána jako supergroup, jelikož jednotliví členové působili v tehdy populárních kapelách Pražský výběr, Tango, Zikkurat nebo Žlutý pes. Vydali dvě alba Nová růže a Nová růže 91. V roce 1992 se rozpadli.

Nová Růže vždycky v hudbě mísila to, co měli rádi její jednotliví členové. Stylem by se tedy dali zařadit jako crossover s prvky punku, rocku, metalu, new wave, popu i bluesrocku. Také jejich nynější koncerty sázejí na hudební rozmanitost a těšit se můžete na hity jako Kariéra, Antisovět, Tajnej plán, Anděl fantazie, Kebule či Rocková tráva.