crew

Nakladatelství Crew v prvním pololetí letošního roku vydá 95 titulů

Nakladatelství CREW v loňském roce potěšilo milovníky komiksů napříč žánry a generacemi 190 knihami za velmi příznivé ceny a v nastoupeném trendu pokračuje i letos.  Jen v první polovině roku očekávejte 95 různých titulů!

Podle stránky www.comicsdb.cz, která eviduje vydávané komiksové tituly, vydalo Nakladatelství CREW v roce 2019 celkem 190 knih! Pravda, počítají se do toho i různé alternativní varianty obálek, ale i bez nich je toho opravdu hodně (nepočítají se dotisky). Vzhledem k tak velkému počtu je celkem logické, že se tituly rozprostřely do mnoha různých žánrů. Každá skupina čtenářů si mohla najít to své.

Nejvíce se asi rozrostla kategorie mangy. Japonský komiks si u nás našel mnoho příznivců, zaujaly kupříkladu Balónky oběšenců, sborník hororových povídek Džundžiho Ita, nebo obří dílo tohoto žánru Zpráva pro Adolfa – komiks legendárního „boha mangy“ Osamua Tezuky. Přibyly i tituly pro mladší čtenáře. Pro ně vznikla edice Můj první komiks, která se snaží dostat děti ke čtení pomocí postav známých z filmů a televize – Iron Mana, Spider-Mana, Avengers. Také vyšly příběhy ze světa My Little Pony, Minecraftu či DC Superhrdinky.

Z evropského komiksu u nás vzbudily pozornost další knihy z řady Mistrovská díla evropského komiksu, Indiánské léto Milo Manary či překrásně malovaný Storm. A když jsme u nádherně malovaných věcí, Nakladatelství CREW se podařilo získat práva na slavnou sérii Žoldnéř od Vicenta Segrellese. Prostor dostali také superhrdinové. Vyšel parádní Batman v černé a bílé, sborník povídek od nejslavnějších komiksových tvůrců. A stále pokračuje řada Znovuzrození hrdinů DC (čtvrté díly vyšly dokonce s alternativním obálkami od českých a slovenských tvůrců) a rozšiřuje se i nabídka marvelovských hrdinů (přibyl Thor a Spider-Man). V Nakladatelství CREW se loni více zaměřili také na čtenářky. Pro ně (ale rozhodně nejen pro ně) vyšla kolem vztahů se točící lesbická sado-maso romance Sunstone v podání skvělého Stjepana Šejiće, fantasy Netvora či Krysí královny… a pro ty mladší kupříkladu podmořská šlechtična Mera.

Ale bylo toho samozřejmě mnohem více. Vznikla speciální skrytá obálka k titulu Batman/Flash: Odznak v počtu pouhých pěti kusů. Vyšel úspěšný český komiks Pérák. Ke čtenářům se poprvé dostala „light novel“ – japonské románové příběhy ze světa slavných mang (titul Tokijský ghúl: Dny). Konal se další, již čtrnáctý ročník komiksového festivalu, CRWECON…  A potěšující je i to, že (opět podle stránky www.comicsdb.cz a ceny za komiksovou stránku) patří Nakladatelství CREW stále mezi nejlevnější vydavatelství s cílem udržet komiksy co nejdostupnější, ať už si knihu koupíte kdekoliv