Na Dyzajn marketu Zima se představilo české návrhářské mládí

Terezy Otáhalíková a Havránková, která vystupuje pod značkou SHIU  v sobotu 12.12 symbolicky ve 12:12  a 13:00 hod představily své kolekce v rámci Dyzajn marketu Zima. Modely návrhářek předvede mj. i nevidomá modelka Kateřina Gůrová.  Dyzajn market Zima se uskutečnil již tradičně na piazzetě Národního divadla o víkendu 12.-13.

“Každý Dyzajn market se na módních přehlídkách prezentují designéři a značky, kteří se Dyzajn marketu účastní. Tentokrát jsme kurátorsky vybrali dvě nejprogresivnější mladé módní návrhářky a rozhodli jsme se je blíže představit českému publiku. Chceme, aby mladí čeští návrháři dostali možnost odprezentovat  své kolekce široké veřejnosti a pomoci jim tak v rozvoji jejich značek a podpořit tak lokální módní tvorbu, jejichž kvalita rok od roku stoupá,” vysvětluje Tomáš Myler, organizátor módních přehlídek Dyzajn marketu.

Tereza Otáhalíková, studentka zlínské UTB, představí svou poslední kolekci s názvem Naša Raša doplněnou originálními čelenkami z plexiskla. “Plexisklo je pro mě osobně velice krásný a příjemný materiál, který mi stále odkrývá různé způsoby, jak se dá zpracovávat a formovat, a to nejen jako aplikace na oděv, ale také jako šperk,” doplňuje Tereza Otáhalíková.

Tereza Havránková tvořící pod značkou SHIU představí průřez svými kolekcemi. “ Na Dyzajn market se už moc těším, jelikož ráda spolupracuji se stejně zaměřenými lidmi jako jsem já. Velmi kladně přijímám jejich názory na mou tvorbu a obdivuji každého, kdo se v životě nebojí dělat věci jinak. Vše co pod naší rukou vzniká je něco nového, co dokáže vyplnit prázdný prostor na světě a působí na emoce v našem okolí. To je v životě každého z nás velmi důležité.Těším se na příjemně  strávený den se spoustou nových zážitků a kreativních lidí. Pro prezentaci na tak prestižní akci mezi budovami Národního divadla jsem se rozhodla připravit průřez mou tvorbou,“ říká Tereza Havránková.