MIG 21 odstartuje v říjnu HURÁ! tour

Kapela MIG 21 připravila nové koncertní turné HURÁ! tour. Podobně jako v loňském roce bude série koncertů rozložena do dvou částí. Podzimní začne 5. října 2018 dvěma koncerty v Music Clubu Žlutý pes v Pardubicích (5. a 6.10.). Až do počátku prosince odehraje kapela koncerty ve třinácti  dalších českých a moravských městech, včetně Prahy, Brna a Ostravy, podzimní šňůru zakončí 1. prosince koncert v plzeňském klubu DEPO.  Druhá část HURÁ! tour pak proběhne na jaře roku 2019. Titul nové tour dala singlová novinka kapely s názvem Hurá!

Hurá je pro nás vyjádřením jakéhosi nečekaného, překvapivého štěstí,“ říkají členové kapely MIG 21 k volbě letošní vlajkové lodi celého turné. V září rovněž vznikne videoklip k písničce Hurá!, která má již podobu rozhlasového singlu. Režie se ujme  David Ondříček.

Letošní tour nese název nové písničky HURÁ!, proč jste vybrali právě tuhle skladbu?

Těžko říct. Asi proto, že se nám líbí.

Co je to vlastně to HURÁ?

Kdo byl na vojně, ten dobře ví, že je to vojenskými řády nařízený pokřik, se kterým se jednotka vrhá do útoku na nepřítele, tedy jakási demonstrace kuráže. Ale my to vnímáme trochu jinak.

Jak?

Hurá je pro nás vyjádřením jakéhosi nečekaného, překvapivého štěstí.

Co vás tedy v poslední době přimělo zvolat: HURÁ!

Těch věcí je každý den celá hromada, třeba jen trefa špuntu do odpadkového koše, úspěšný pokus o vypnutí alarmu ve zkušebně, povedené polknutí pilulky proti strachu před koncertem, zdařile zavázaná tkanička, či ukončení těhotenství porodem dítěte nebo jen takové to úspěšné ranní probuzení.

V textu písničky se zpívá o nalezené fotce. Kde si schováváte staré fotografie vy?

Žijeme většinou v domnění, že je máme schovány tam, kam jsme si je schovali, ale to největší překvapení přichází, když je nečekaně nacházíme úplně jinde, třeba ve sbírkách japonského porcelánu, mezi koňskými postroji, či v kormidelnách ne moc často používaných jachet, však to sami znáte.

Kdy naposledy jste se jimi probírali?

K tomu dochází pouze při pravidelných úklidech výše jmenovaných prostor. Neboť, ruku na srdce, kdo z nás by měl čas na prohrabávání se vlastní již zpackanou minulostí.

Nad kterou ze starších fotek kapely jste se opravdu zasmáli?

Například nad celou sérií fotek z roku 2004, které fotil náš kamarád Standa Merhout k desce POP POP POP.  Pokusili jsme se na nich stylizovat do podoby králů světového popu a pobavit tím především naše fanoušky. Tento záměr nám tehdy sice nevyšel, ale ty fotografie jsou pro nás dodnes zdrojem dobré zábavy.

K písničce vzniká klip – proč jste si vybrali jako režiséra Davida Ondříčka?

Je to riskantní volba, to si všichni včetně Davida samozřejmě uvědomujeme, ale nebylo tomu jinak ani před 17ti lety, když nám David točil klip k písni Snadné je žít.

Můžete naznačit, jaký klip bude?

Rádi bychom, opravdu ze srdce rádi bychom alespoň trochu naznačili, ale věřte, že vzhledem k volbě režiséra je to i teď, týden před natáčením, tajemstvím i pro nás samotné.

Míváte vždycky většinou vyprodáno. Budou vaši posluchači po každém koncertě volat nadšeně: HURÁ!?

Pokud tentokrát nějací přijdou, budeme to volat především my.

Více o programu koncertů a další pravidelně aktualizované informace od kapely hledejte na https://mig21.cz  a zejména na FB https://www.facebook.com/mig21.official. 

Foto: archív MIG21