Michal Pavlíček

Michal Pavlíček s kapelou vystoupí jedinkrát openair v Praze. Hostem koncertu Bára Basiková

Pražský Střelecký ostrov přivítá českého krále rockové kytary. Ve čtvrtek 19. července vystoupí v rámci Letňáku 2016 – Léta pro Pražany skladatel, zpěvák a kytarista Michal Pavlíček a za doprovodu své kapely předvede publiku své hráčské mistrovství. Jako speciálního hosta si přizval zpěvačku Báru Basikovou. Společný koncert začíná v 19,30 hodin.

 

Michal Pavlíček je hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Stal se výraznou osobností a spolutvůrcem rockového Pražského Výběru. Je zakladatelem a autorem hudby skupiny Stromboli a působí rovněž ve formacích BSP, Trio a Supergroup. Jako autor a interpret se podílel na CD řady umělců jako Zuzana Michnová, Monika Načeva, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Richard Müller a další. Michal Pavlíček vydal přes 70 nosičů CD a DVD. Mimo to je autorem hudby k mnoha divadelním a baletním představením, napsal také hudbu k řadě televizních inscenací a seriálů. Za svou tvorbu získal mnoho ocenění i několik zlatých desek. V roce 2016 vstoupil do Síně slávy a získal cenu Anděl za celoživotní tvorbu.

Na Střeláku zahraje se svou kapelou ve složení Michal Nejtek, Miloš Maier a Martin Ivan. Tuto čtveřici muzikantů dále doprovodí zpěvačka Bára Basiková, jejichž společné hraní s Pavlíčkem fanoušci samozřejmě znají z působení v kapele Stromboli.

foto: Ája Dvořáčková