Martina Trchová

Martina Trchová si při křtu promění Malostranskou besedu v Holobyt

Autorka a zpěvačka Martina Trchová vydává své v pořadí již třetí album s názvem Holobyt. Jeho slavnostní křest proběhne v úterý 17. května v pražské Malostranské besedě a jako vzácný host se během večera na pódiu objeví i jihoafrická zpěvačka a skladatelka Melanie Scholtz, která se stala kmotrou desky. Koncert startuje od 20,30 hodin.

Martina Trchová je vynikající zpěvačka a textařka. V roce 2010 vydala velmi úspěšné album Takhle ve mně vyjou vlci a nyní po šesti letech přichází s očekávaným Holobytem. Jeho hlavním motivem je hledání domova – domovského místa ve světě i uvnitř samotného člověka. Deska obsahuje 12 nadžánrových skladeb, které si mohou najít široké publikum, protože jsou energické, hudebně velmi barevné a zároveň jim nechybí křehkost.

Martina Trchová se na českých pódiích pohybuje od svých sedmnácti let. Za svou autorskou tvorbu získala několik ocenění v celostátních soutěžích, v předchozích letech vydala dvě desky a spolupracovala s řadou předních českých hudebníků. V současné době vystupuje se svým Triem ve složení Patrik Henel (kytary), Radomír Polívka (kontrabas) a Petr Chlouba (bicí a perkuse).

Martina Trchová píše velmi osobité písně, které umí posluchače zaujmout. V kombinaci s jejím výrazným hlasem a vynikajícími hráčskými schopnostmi ostatních muzikantů jsou příslibem skvělého hudebního večera. Pokud si ho nechcete nechat ujít, vstupenky pořídíte za 190 korun.

foto: archív Martina Trchová