Martin Siebert

Martin Siebert: Výstava Live & Loud

„Živě a hlasitě“ dokonale popisuje to, o čem výstava bude – o hudbě, klubech, velkých koncertech, festivalech a slavných lidech! Martin Siebert v rozmezí let 1993–2001 zdokumentoval stovky koncertů jako fotoreportér časopisu Rock & Pop. Ovšem jeho fotografie nejsou unikátní jen tím, kdo je na snímku, ale i technikou, kterou k fotografování používal.

„Vše foceno analogově (na film) a ostřeno ručně (manual focus),“ popisuje autor. „Dvě fotky jsou foceny na panorama (fotoaparát Noblex), kdy objektiv rotuje kolem filmu a focení koncertů z ruky je tak trochu proti smyslu použití fotoaparátu,“ dodává. Fotografie jsou tedy naprostým unikátem! Což nezůstalo bez povšimnutí a autor získal za panoramatický snímek Apocalypticy čestné uznání Czech Press Photo 2001 v kategorii umění.

Oceněná panoramatická fotografie Apocalypticy je jedním ze snímků, který v rámci výstavu uvidíte. Na dalších, více než třiceti vystavených fotkách, najdete i osobnosti, jakými jsou například B. B. King, Robert Plant, David Bowie, Lemmy Kilmister, Public Enemy, Dog Eat Dog, Rolling Stones, Neil Young, Eddie Vedder nebo ZZ Top.

Výstava bude probíhat od 21. října 2016 v Galerii Kamzík (Kamzíkova 8, Praha 1) a potrvá do 24. listopadu 2016. Autor vás zve i na vernisáž, která proběhne 20. října 2016 od 19:00 hodin. Výstava je prodejní.