Trnkova zahrada 2

V Malostranské besedě ožije příběh z Trnkovy dětské knihy Zahrada

Pražská Malostranská beseda zahájí svůj galerijní rok 2016 multimediálním projektem Trnkova Zahrada 2, jehož autory jsou výtvarníci Jan a Matyáš Trnkovi. Jeho cílem je oživit jednu z nejznámějších dětských knih Jiřího Trnky a zároveň přinést dětem alternativní možnost rozvíjení jejich fantazie a formování vkusu zábavnou formou. Výstava Trnkova Zahrada 2 bude veřejnosti přístupná v Galerii Malostranská beseda od poloviny února do poloviny května 2016.

„Trnkova Zahrada každého upoutá svou poetikou a výtvarnou kvalitou. Stejná bude i připravovaná výstava, která si tyto atributy zachovává, avšak díky moderním technologiím nabízí i zajímavou interaktivní zábavu pro děti. Jsme rádi, že se výstava realizuje v našem galerijním podkroví. Půdní prostory tvoří vlastně samy o sobě tajemné místo, a proto do nich expozice krásně zapadne,“ přibližuje umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík.

Trnkova Zahrada 2 je projekt, který vznikl za podpory Plzně 2015, Evropského hlavního města kultury. Zde měl také v lednu 2015 svou premiéru. Výstava klade důraz na interaktivitu, atraktivitu a akci s řadou animací a zvukových efektů. Je určena pro děti od 4 do 13 let, rodiny, školy a školky.

„V Zahradě na návštěvníky čekají audiovizuální materiály vycházející z Trnkových ilustrací spolu s mnoha rekvizitami, scénografií a fyzickými atrakcemi. Je rozprostřena do několika zastavení, ke kterým se vždy vážou hlavní hrdinové a dějové linie knihy. Děti se tak mohou těšit na bludiště plné tajemných zákoutí, hravý kočkodrom, snový trpaskop, divadelní slonograf, hudební štěkafon či vzdělávací velrybárium. Bude to pro ně vizuální i poučný zážitek,“ dodává Hanzlík.

Oproti původní verzi představené loni v Plzni a posléze v Písku autoři opět Zahradu vylepšili a rozšířili o další atrakce, takže se můžeme těšit na digitální pískoviště, prstochod a trpaslíkovu fotobudku. Co přesně se pod záhadnými názvy skrývá, zjistí návštěvníci již od poloviny února 2016.

Více informací naleznete na stránkách www.zahrada2.cz.