Jakub Ludvík

Malostranská beseda vystavuje dílo Jakuba Ludvíka a Romany Schmittové propojující svět fotografie a abstraktní malby

Malostranská beseda v Praze zahájila ve středu 6. září ojedinělou výstavu propojující svět fotografie a abstraktní malby. Jejími autory jsou dvorní fotograf řady českých celebrit Jakub Ludvík a malířka Romana Schmittová tvořící pod uměleckým pseudonymem ROSCH. Výstava se koná v prostorách Galerie Malostranské besedy a potrvá až do 30. září.

Jakub Ludvík a Romana Schmittová spolu nevystavují poprvé. V rámci současné výstavy bude exkluzivně představeno několik děl z jejich připravovaného projektu, v rámci nějž chtějí propojovat svět fotografie a malby. Nad výstavou převzal záštitu starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký a zájemci ji mohou v našem krásném galerijním podkroví navštívit denně od 14 do 20 hodin.

Jakub Ludvík je absolventem fotografické školy v Praze. Proslavil se zejména portréty osobností českého show-businessu, politiků i sportovců. Jeho snímky se pravidelně objevují v prestižních společenských a módních časopisech, na obalech hudebních nosičů i v reklamních kampaních známých značek. Od roku 2002 realizoval řadu výstav, např. Legendy umění a sportu na filmových festivalech v Karlových Varech a Zlíně, Novém Městě nad Metují, Osobnosti v „galerii PRE“ a mnoho dalších. Publikuje u nás i v zahraničí.

Romana Schmittová maluje pod pseudonymem ROSCH a její tvorbu lze zařadit do směru abstraktní exprese. V letech 2007 až 2014 svou práci představovala ve stálých prodejních expozicích v Praze a ve Strakonicích. Mezi nejúspěšnější autorské výstavy se řadí expozice v roce 2015 v pražské galerii Solidet pod názvem „Cesta… mezi světy“ a společná výstava s Jakubem Ludvíkem na Staroměstské radnici v Praze nazvaná „Osobnosti mezi světy“. Její autorské obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.