loňského roku

Předvánoční čas věnuje Malostranská beseda nejen dospělým. V lednu chystá dvojkoncerty Druhé trávy, Bratří Ebenů a Sta zvířat

Poslední týdny v letošním roce přinesou návštěvníkům Malostranské besedy sérii hudebních koncertů i premiéru nového pořadu Sandry Novákové. Z hudebního programu prosinec nabídne Krausberry, Jananas či dvojkoncert kapely Jablkoň. Jedním z vrcholů programu Malostranské besedy v adventním čase pak budou tři nedělní odpoledne, kdy se především děti mohou těšit na klasickou pohádku H. CH. Andersena Děvčátko se sirkami.

Pohádku Děvčátko se sirkami odehraje Malostranská beseda celkem třikrát, a to tematicky v předvánočním čase. První uvedení, které bude zároveň pražskou premiérou, proběhne o druhé adventní neděli 4. prosince. Následovat budou neděle 11. a 18. prosince. Představení vždy začíná v 16 hodin.  Slavnou pohádku H. Ch. Andersena uvádíme v hudebně taneční provedení.

V pohádkovém duchu je rovněž novinka, kterou si pro své příznivce přichystala herečka Sandra Nováková. Vedle již zavedeného a veřejností oblíbeného Barování, které již řadu let pořádá s Filipem Rajmontem, přichystala nový pořad nazvaný Pohádkování. Jde o veřejné natáčení Silvestrovského pořadu pro Český Rozhlas Regina Praha. Hosty budou herci Babčáková, Maryško, Měcháček nebo zpěvačky a zpěváci Poláková, Šoralová, Čarný, Elis a Circus Problem.

V prosinci nezahálí ani klasická hudební produkce, kterou je Malostranská beseda pověstná. Potěší příznivce bluesrocku a hardrocku, protože do Malostranské besedy zavítají Krausberry (2. 12.), dále například fanoušky hardcore-folkové kapely Jananas (21. 12.). Těšit se mohou i na Vánoční Jablkoň, který zahraje hned dvakrát (23. 12.), či Luboše Pospíšila s jeho kapelou 5P (27. 12.). Přichystána je i silvestrovská Blues Session se stejnojmennou kapelou, která je s Malostranskou besedou bytostně spjata.

Pohled do nového roku rovněž slibuje výjimečné hudební zážitky. Leden nabídne hned tři dvojkoncerty. Za prvé to budou Robert Křesťan a Druhá tráva, kteří společně vystoupí 8. a 9. ledna. Dva koncerty na 16. a 17. ledna připravili Bratři Ebenové a hned 18. a 19. ledna je vystřídá kapela Sto zvířat.