Letní knižní tipy

 

George R. R. Martin, Gardner Dozois (ed.): Divoké karty II – Trumfová esa , 304 stran, doporučená cena 298 Kč. Přeložili Milan Žáček, Richard Podaný, Pavel Bakič, Daniela Orlando. Pokud jste si oblíbili fantastiku, která není pouze černobílá, pak vás antologie veleúspěšného spisovatele George R. R. Martina a uznávaného editora Gardnera Dozoise odmění množstvím jemných odstínů šedi. Jednadvacet zcela nových povídek od autorských hvězd vás potěší i ohromí záludnými zvraty, dobrodružstvím i napětím.

Peter Mayle: Podfuk s diamanty, 176 stran, doporučená cena 198 Kč. Přeložil Paul Millar. Bonviván, světák, labužník a příležitostný detektiv Sam Lewitt se opět vrací z Los Angeles do kouzelné a sluncem zalité Provence.

Jeff Cohen, E. J. Copperman: Otázka ztracené hlavy, 288 stran, doporučená cena 298 Kč. Přeložila Markéta Olehlová.  Samuel Hoenig je mladý muž, který má vlastní podnik, žije s matkou a miluje baseball. Řekli byste – nic výjimečného. Jenomže Samuel je velice výjimečný.

Jenny Colganová: Ostrov s vůní čerstvého chleba, 368 stran, doporučená cena 298 Kč. Přeložila Dana Vlčková. Někdy se stane, že žijete celé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že jinak to ani být nemůže.

Eli Gottlieb: Nejhodnější chlapec, 220 stran, 278 Kč. Přeložila Klára Šumová.Padesátník Todd Aaron je těžký autista, žijící od dětství ve specializovaném sanatoriu.