Lakuna

Multižánrová Lakuna křtí v Malostranské besedě svou debutovou desku

Pestrá směs hudebních žánrů, osobité texty a aranže, chytlavé melodie. Přesně taková je hudba alternativní kapely Lakuna, která v těchto dnech vydává nové album. Svou prvotinu slavnostně pokřtí v pátek 11. listopadu v pražské Malostranské besedě v přítomnosti vzácných hudebních hostů Václava Koubka, Miroslava Kemela a Vladimíra Javorského. Kmotrem desky se stal Michal Horáček.V čele kapely Lakuna stojí charismatická akordeonistka a zpěvačka Petra Kuna Hynčíková, která dává nezaměnitelnou tvář celé kapele. Žánrově jsou v podstatě nezařaditelní, v tvorbě mísí hned několik stylů, které následně propojují vtipnými texty a chytlavými melodiemi.

Lakuna hraje od roku 2010. Ve své tvorbě se neuzavírá pouze do jednoho žánru, ale naopak se stylově rozpíná do více směrů. V jejích skladbách lze slyšet stopy šansonu, jazzu, swingu, folku či blues. Vedle vlastních textů kapela rovněž zhudebňuje poezii, konkrétně texty Emily Dickinson nebo Františka Gellnera. Kapelu Lakuna tvoří Petra Kuna Hynčíková (zpěv, akordeon), Tomáš Suchý (banjo, kytara, zpěv), Milan Voráček (baskytara), Jitka Malczyk (housle) a Martin Rychta (bicí).

Během koncertu vystoupí další vzácní hosté Václav Koubek s kapelou, Miroslav Kemel a Vladimír Javorský. Kmotrem celé desky se pak stal Michal Horáček. Nenechte si ujít tento výjimečný hudební večer plný osobité hudby a vynikajících muzikantů. Vstupenky stojí 150 korun.

foto: Lakuna