LadyPraga si na Holčovice Fest zahrála po boku českých i slovenských Andělů

Léto bylo oficiálně zahájeno a s ním se rozjíždí také sezóna festivalů. O uplynulém víkendu proběhl Festival Holčovice, kde se vedle známých jmen českého a slovenského hudebního světa představila i pražská formace LadyPraga.

„Na léto jsme se moc těšili, protože máme to štěstí si zahrát na několika hudebních festivalech. Hned na úvod prázdninového programu jsme v Holčovicích vystoupili po boku takových hvězd současné pop-rockové scény, jakými je frýdecko-místecký David Stypka, aktuální držitel ceny Anděl, Portless nebo slovenští Desmod,“ říká basista kapely LadyPraga Martin Knesl a dodává:  „Zahráli jsme náš tradiční koncertní set skládající se převážně ze skladeb z našeho nejnovějšího alba Sociální experiment, který jsme vydali vloni v prosinci. Koncert se podle nás vydařil na výbornou. Velké poděkování patří nejen našim fanouškům, ale také všem, kterým se se líbil náš funk-rock-jazz-šansonový koktejl. V neposlední řadě patří naše poděkování organizátorům.“

Deska Sociální experiment obsahuje 11 autorských skladeb a 2 covery. Tvorba balancuje na pomezí popu a dalších hudebních stylů, jako jsou funk, rock, jazz i šanson. Po vydání desky kapela zahájila Experimentální tour 2018, na nějž nyní navázala malou letní festivalovou šňůrou po České republice.

LadyPraga je česká hudební skupina fungující od léta 2015. Hraje vlastní autorskou tvorbu, kterou tu a tam zpestří několika aranžérsky upravenými převzatými skladbami. Písničky lze obecně označit za inteligentní populární hudbu, s přesahy do funku, rocku, jazzu nebo šansonu. V současné době vystupuje ve složení: Veronika Bergmanová (zpěv), Jan Kubín (piáno), Martin Knesl (bass) a Karel Kříž (bicí). 12. prosince 2017 oficiálně vyšlo jejich debutové CD s názvem Sociální experiment.