Colours

LadyPraga “zabuskují” na Colours Of Ostrava v rámci Busking Stage

Krátce po tom, co pražská hudební formace LadyPraga úspěšným vystoupením na Holčovice Festu zahájila letní část svého tour k debutové desce Sociální experiment, čeká jí už tento pátek dalších vrchol. Představí se na populární festivalu Colours Of Ostrava. Stane se tak těsně před polednem v rámci  Busking Stage Sigma Guitars.

Festival Colours Of Ostrava netřeba představovat. Je to festival tisíce hudebních chutí z celého světa, umístěný do impozantního prostředí areálu Dolních Vítkovic. Za dobu existence si získal renomé jak hudebních odborníků, tak i posluchačů, jenž se projevuje každoročně v bohaté návštěvě. A je asi přáním většiny českých hudebníků se na takové akci objevit. A my jsme nesmírně šťastní, že se nám poštěstilo zahrát si na menší scéně Hudebního světa s názvem Busking Stage, říká kapelník LadyPraga Martin Knesl.

Skupina LadyPraga působí na české hudební scéně od roku 2016 a za tuto krátkou dobu se jim povedlo vydat album Sociální experiment, se kterým objíždí česká i moravská koncertní pódia, včetně těch festivalových. Mají za sebou povedená vystoupení na hudebních festivalech, z těch nejdůležitějších jmenujme loňský Hradecký slunovrat či letošní velmi přijemný festival v Holčovicích. Skupina koncertuje po hudebních klubech a objevila se také dvakrát v pražském prestižním jazzovém klubu U staré paní. Nedávno si od koncertování odskočila skupina do studia, aby zde začala chystat materiál na další album.

„Podařilo se nám nashromáždit vlastní autorský repertoár, jenž vydá na kompletní koncertní program. Naši příznivci, ale též ti, kdož nás uslyší mezi dávno vyhaslými pecemi poprvé, se mohou těšit na svižný set našich popově laděných skladeb. Spolu s námi budou na pódiu též muzikanti, kteří nám pomáhali nedávno v nahrávacím studiu,“ dodává zpěvačka Veronika Bergmanová.