Kulturní novinky.cz mediálním partnerem skladatele Jakuba Zahradníka

Kulturní novinky.cz se po Dyzajnu Marketu mediálně spojila s další významnou osobností české kultury. Od počátku listopadu se náš server stal mediálním partnerem skladatele, klavíristy a básníka Jakuba Zahradníka.

 „S Tomášem Kopečným, který stojí za Kulturními novinkami.cz jsem již měl tu čest spolupracovat na Festivalu autorského šansonu, který naše agentura pořádala v létech 2004-7. Spolupráce to byla velmi příjemná a úspěšná, z toho důvodu jsem se ho i nyní rozhodl oslovit ke spolupráci. Věřím v jeho profesionalitu, osobní a kreativní přístup a tuším, že jsem ve správných rukou,“ říká Jakub Zahradník.

„Velmi si cením toho, že si Jakub Zahradník vybral jako jednoho z mediálních partnerů právě Kulturní novinky.cz. Pevně věřím v to, že to bude partnerství oboustranně úspěšné. Stejně jako byla má spolupráce s Jakubem Zahradníkem v minulosti, kdy jsme se potkali při Festivalu autorského šansonu. Doufám, že na dřívější spolupráci úspěšně navážeme a že naše aktivity pomohou posunout Jakuba Zahradníka ještě více mezi nejvýraznější osobnosti naší klasické hudby,“ uvádí Tomáš Kopečný, zakladatel Kulturní novinky.cz  a nově PR manažer Jakuba Zahradníka.

Jakub Zahradník (*1964) je absolventem Pražské konzervatoře. Začátky své umělecké dráhy spojil se skupinou Balet a Orchestrem Československé televize, poté žil dva roky v Německu (1990-2). Jako dirigent a klavírista se v 90. letech podílel na muzikálech Pippin, Jesus Christ Superstar, Jeptišky, Benzín a mejkap či Starci na chmelu. Na přelomu století vedl časopis Obratník a byl dramaturgem stejnojmenné umělecké kavárny na pražském Smíchově.  Čtyři roky byl uměleckým šéfem Festivalu autorského šansonu.

Klíčovou byla pro jeho kariéru spolupráce se zpěvačkou Pavlou Kapitánovou, pro kterou prakticky výhradně psal písně. Jejich spolupráci ukončila v roce 2007 tragická nehoda, při níž Kapitánová zahynula.

Od té doby se věnuje sólové kompoziční a interpretační práci. V roce 2010 vstoupil Jakub Zahradník do oblasti vážné hudby, když složil mši pro sbor s názvem Missa Egrensis, v následujících letech přidal další skladby podobného typu – madrigaly Otazníky pro dětský sbor, fantazii Propadliště času pro harfu a smyčcový kvintet, kantátu Živlové pro dva dětské herce a sbor, melodram „Pohádka“ a další. Tyto skladby byly provedeny souhrnně na koncertě k jeho padesátinám v Anežském klášteře v Praze (2014) a z tohoto koncertu vyšlo CD s názvem Je jen jedna hudba. Jakub Zahradník má na kontě tucet autorských CD a také je autorem několika knih.

Kulturní novinky.cz jsou novým kulturně-zpravodajským portálem, který si klade za cíl přinášet svým čtenářům nejen aktuální zprávy, ale také autorsky svébytné materiály. Kulturní novinky.cz se chtějí stát rovněž kvalitním mediálním partnerem zajímavých osobností, akcí a institucí

Tomáš Kopečný – TOPART MEDIA je zakladatelem Kulturní novinky.cz. Vedle toho poskytuje PR a tiskový servis významným klientům z oblasti kultury. V současnosti pracuje například pro fotografa Antonína Kratochvíla, Malostranskou besedu, Letňák – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově, RockOperu Praha, Hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami.