Kritici nominují nejlepší filmy roku 2017

Filmoví novináři právě v těchto dnech hlasují o nominacích na Ceny české filmové kritiky, které zveřejní 2. ledna. V sobotu 27. ledna 2018 ceny předají. Slavnostní večer v Divadle Archa budou moderovat Jana Plodková a Jiří Havelka a v přímém přenosu ho bude přenášet Česká televize.

45 celovečerních filmů, které byly letos uvedeny v kinech, se uchází o nominace na Ceny české filmové kritiky. Jsou mezi nimi hrané, animované i dokumentární počiny. Další projekty se navíc objeví v nominacích kategorie Mimo kino, které upozorňují na počiny mimo klasickou kinodistribuci, anebo Objev roku. Ceny se celkem udílejí v 9 kategoriích.

Ceremonii můžou 27. 1. od 20.20 sledovat diváci České televize na programu ČT art. Večer v Divadle Archa v přímém přenosu uvedou Jana Plodková a Jiří Havelka.
Herečka Jana Plodková, známá například z rolí ve filmech Protektor, Rozkoš nebo My 2 se letos objevila v hlavní roli snímku Absence blízkosti. Na scéně se po loňské úspěšné spolupráci znovu sejde s Jiřím Havelkou, kterého v nadcházejícím roce čeká celovečerní režijní debut. „Loňský ceremoniál s žehlicím prknem a filmovou recenzí zahranou na klavír nás moc bavil. Těšíme se, že na to letos navážeme,“ usmívá se Jiří Havelka, který je zatím známý jako herec a divadelní režisér, spojený s divadlem Vosto5.

Ceny české filmové kritiky organizuje Sdružení českých filmových kritiků za podpory hlavních partnerů, kterými jsou innogy, Česká televize a Ministerstvo kultury. Hlasování filmových kritiků je veřejné a výsledky hlasování budou následně dostupné online na www.filmovakritika.cz.