Kratochvíl: Karlín a já jedno jsme. Podpořit Zažít Karlín – jasná volba

Fotograf a karlínský patriot Antonín Kratochvíl v sobotu 17. září podpoří akci Zažít Karlín jinak, která se koná v rámci největších sousedských slavností Zažít město jinak konaných po celé České republice. Na karlínské obyvatele čekají vystoupení řady muzikantů a divadelníků i gastronomických zážitků v místních kavárnách a restauracích.

Antonín Kratochvíl v Karlíně prožil své dětství. Pořád na něj rád vzpomíná  a v podstatě dodnes se do těchto pražských končin rád vrací. I z toho důvodu také velmi rád podpořil akci, díky které to v ulicích ožije. Podle Kratochvíla je skvělá celá myšlenka projektu Zažít město jinak. Je podle něj důležité, aby se sousedé spolu potkávali, bavili a rozvíjeli vzájemné vztahy, a aby jednotlivá místa kulturně a společensky žila.

Zažít Karlín jinak bude probíhat na Křižíkově ulici od Šaldovy po Lyčkovo náměstí. V rámci oslav zahraje například Jiří Burian z Radia 1 nebo kapela CHARA 57 Band, dále se představí spolky Divadlo (bez záruky) nebo Divadlo Na houpačkách a na programu budou také aktivity pro děti a sportovní soutěže se studenty Karlínské obchodní akademie v Kollárově ulici. K pořádným oslavám samozřejmě patří i gastronomické hody. O ně se postarají podniky Podolka, Mlsná kavka, Sweetest Prague, Woker, Café Frida, bistro Proti proudu nebo Our Café.

Antonín Kratochvíl je světově uznávaný český fotograf. Ve své tvorbě se věnuje zejména dokumentární fotografii, za kterou již třikrát získal cenu World Press Photo, cenu Leica či ocenění Lucie Award. Jeho fotografie se objevují v nejprestižnějších novinách a časopisech po celém světě, jeho práce je vystavena ve sbírce Bibliotheque Nationale v Paříži, v Muzeu moderního umění v San Franciscu a v dalších zemích. V roce 1999 ho časopis American Photo zařadil mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie.