Koncert proti totalitě 17.11., HAMU, vstup zdarma

Již čtvrtým rokem se dne 17. listopadu uskuteční Koncert proti totalitě: skladby autorů, kteří žili totalitních režimech či byli přímo vystaveni různým formám bezpráví, na něm přednesou špičkoví mladí interpreti, studenti a absolventi HAMU, jejich profesoři i hosté z jiných hudebních univerzit.

Hvězdami letošního ročníku budou například houslista Matouš Pěruška a violoncellistka Kristina Vocetková (na snímku). Koncert sestavený z děl Hanse Krásy, Krysztofa Pendereckého, Jana Nováka a Oldřicha Františka Korteho se koná od 19.30 v Sále Martinů na pražské HAMU na Malostranském náměstí 13 a vstup na něj  je zdarma: rezervace míst předem lze udělat na .

Jak uvádí Irvin Venyš, proděkan HAMU, organizátor akce a rovněž jeden z účinkujících, „Unikátnost koncertu spočívá v tom, že se na něm setkají opravdu ti nejlepší z nejlepších: nejnadějnější současní studenti a jejich profesoři si na půdě své alma mater zahrají s nejúspěšnějšími absolventy, kteří si své vavříny už stihli vydobýt. Pokud tedy někoho zajímá, jaké mladé hvězdy na obloze klasické hudby právě vycházejí, měl by se na Koncert proti totalitě určitě přijít podívat,“ říká Irvin Venyš.