Marie

Knižní tip: Hlavní role – Vzestupy a pády filmové hvězdy Marie Polkové

Filmová herečka Marie Polková, několikrát oceněná Českým lvem, si sáhla až na samé dno. Jako klientka protialkoholní komuny se v rámci terapie musí vrátit k minulosti, která ji dostala až sem. Jak se vůbec mohlo stát, že úspěšná a obsazovaná herečka ve své životní roli selhala?Není to tak dávno, kdy Marie šla od úspěchu k úspěchu; filmy, televizní seriály, reklamní kampaně… Přesto touží po větší výzvě. Po roli, která ji zapíše do historie. Zdá se, že její sen je nadosah, ale její neúspěšná kolegyně se jí pomstí. Do médií se dostanou informace z Mariiny minulosti, které tvrdě zasáhnou ji i její kariéru. Copak opravdu celá léta žila ve lživé představě o tom, kdo je její otec? Šikmá plocha, na kterou se dostane, je náhle stále strmější; syn se zaplete do problémů při demonstraci, vlivný politik ji začne vydírat, bulvár ji stíhá na každém kroku. Jediné špatné rozhodnutí zničí vše, co dřív tvrdou prací vybudovala. Dokáže se ještě někdy postavit zpátky na nohy?

Vítězslav Jareš (1969)

Vystudoval filmovou, rozhlasovou a televizní produkci. Pracoval několik let v Krátkém filmu Praha jako asistent produkce. V roce 1990 nastoupil na Vysokou školu ekonomickou v Praze a o rok později pak do agentury PROart.

V roce 1993 odešel z VŠE i z agentury PROart, aby se stal spoluzakladatelem reklamní agentury ASTRA AT s.r.o., kde působí dodnes. Debutoval v roce 2004 thrillerem Intrikáni. Za tuto prvotinu získal Výroční cenu nakladatelství Mladá fronta v kategorii původní česká tvorba.