Charlotte Roche

KNIŽNÍ NOVINKA: Charlotte Roche – Holka pro všechno

Charlotte Roche přichází s novinkou, která je zdánlivě banálním příběhem života jedné ženy. Její manželství? Horor.  Její dítě? Jakbysmet. Její budoucnost? Zářivá. Protože teď má holku pro všechno. A navíc i docela dobrý plán. Kristýnin život je perfektní. Perfektně nudný, perfektně osamělý. Něco se musí změnit, musí přijít pomoc. Ta pomoc se jmenuje Marie. Vypere, uvaří, postará se o dítě, je to zkrátka holka pro všechno. Komu by se to nelíbilo? A navíc i skvěle vypadá, což si nemyslí jen Kristýna, ale i její manžel Jörg.

Než ale Jörg stihne Marii svést, Kristýna ho předběhne! A dobře ví proč. S Marií se totiž dá zažít všechno, na co si jen člověk vzpomene. Kristýna proto Marii zasvětí do svého plánu a společně se vydají na cestu k nebezpečnému cíli. Chce to pevné nervy a odvahu. Nový román úspěšné britské autorky Charlotte Roche je nepokrytě zlý i komický zároveň.

Charlotte Roche (*1978) se narodila v High Wycombe ve Velké Británii. Její první román Feuchtgebiete (česky vyšlo pod názvem Vlhká místa), pojednávající radikálně otevřenou formou o nejintimnějších místech ženského těla, vyvolal v Německu rozsáhlou společenskou debatu a stal se nejprodávanější knihou roku 2008 (počet prodaných výtisků přesáhl jeden milion). Bestsellerem se stal i druhý autorčin román Schoßgebete z roku 2012 (česky vyšlo pod názvem Modlitby klína), vyprávějící o manželském sexuálním životě mladé traumatizované ženy. Obě knihy byly úspěšně zfilmovány. Charlotte Roche žije s manželem a dcerou v Kolíně nad Rýnem.