Rodinná Bible

Kardinál Duka posvětil Rodinnou Bibli

Vydání Rodinná Bible spatřila světlo světa. Své požehnání jí posvěcením dal pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka v Kostele Všech Svatých na Pražském hradě. Duka se tak stal zároveň jejím prvním majitelem. Výjimečná Rodinná Bible začíná předmluvou papeže Františka a Vatikánské apoštolské knihovny. Na 1 024 stranách přináší Starý a Nový zákon, nádherné středověké iluminace a miniatury a také prostor pro vepsání vašeho rodokmenu a osobní kroniky s klíčovými událostmi. Text provází vzácné ilustrace z více než 40 knihoven světa, které zachycují známé i méně známé biblické výjevy.

Z význačných historických rukopisů bylo vybráno 356 iluminací, podávajících svědectví o středověkém knižním umění, 270 iluminací je zdobeno fóliovým zlatem. Kuriozitou je, že iluminace zahrnují průřez sedmi stoletími – nejstarší je z 9. století a nejmladší vznikla ve století šestnáctém. Posledních 10 stran Rodinné bible je vyhrazeno pro rodokmen, do kterého můžete zaznamenat historii vaší rodiny.

Rodinná Bible je ručně vázána v nejkvalitnější pravé hovězí kůži, se slepotiskem, patinou a raženou zlatou fólií. Provedení vazby je inspirováno slavnou německou biblí Matthäuse Meriana z roku 1630. Zlatá ořízka je puncovaná technologií, na niž má patent jediné knihařství na světě – německá knihvazačská dílna Richard Mayer, Esslingen. Velkolepost exkluzivního vydání Rodinné Bible umocňuje osm ozdobených kování a dvě kožené spony, symbol středověkých biblí. Objemná kniha ve formátu 24,5 × 34,5 cm je uložena v luxusní kazetě se zlatou ražbou.