kniha

Kampaň Kniha ti sluší právě odstartovala

Smyslem kampaně Kniha ti sluší, která symbolicky začíná právě na Světový den knihy – 23. dubna, je podpora české knižní kultury. Milovníci knih mohou využít dárkovou poukázku na 50 Kč a uplatnit ji v knihkupectvích zapojených do projektu Kniha ti sluší při nákupu nad 300 Kč.

Poukázka je ke stažení na webových stránkách www.knihatislusi.cz. Autorkou obrázku na dárkové poukázce je devítiletá Míša Kurková, vítězka tematické soutěže vyhlášené SČKN v lednu 2019. Letošní novinkou jsou originální papírové tašky, vytištěné v limitovaných edicích a opatřené kresbami Jiřího Suchého a Miroslava Bartáka. Knihovny i knihkupectví v dubnu ožívají množstvím akcí pořádaných pod hlavičkou Kniha ti sluší. V plánu jsou křty knih, besedy, autogramiády či doprovodné soutěže, například o nejkrásnější záložku.

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než sto zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes.