RockOpera Praha

Jan Toužimský: Baví mě energie celé Anny Kareniny i má role osudového milence

RockOpera Praha uvádí další reprízu své nejnovější opery Anna Karenina. V jedné z mužských rolí se představí zpěvák, hudebník a frontman skupiny Arakain Jan Toužimský, který se svou postavou Alexandra Vronského zamíchá celým dějem a ovlivní osud hlavní hrdinky.

„Alexandr Vronskij je pro mě symbolem vysvobození, je pro Annu Kareninu únikem ze světa plného chladu, prázdnoty a nepochopení, kde hrají hlavní roli morální a společenská pravidla a kariérní ambice. Hledá v něm naplněný a šťastný život a lásku bez konvencí, která jí však bohužel povede až k sebevraždě. Annu miluje, ale postupně trpí její žárlivostí a paranoidními představami a pak se cítí zodpovědný i za její smrt. Tu roli si užívám, ale baví mě energie a náboj celého představení, je to skvělá rocková show a stojí za to ji vidět,“ říká představitel Alexandra Vronského zpěvák Jan Toužimský, který spolu s Pavlou Forest a Žántí mimo jiné nazpíval první singl opery Anna Karenina s názvem Kopačky.

Opera Anna Karenina se inspiruje známým příběhem o zásahu vášně do osudu poměrně vyrovnaného manželského páru na motivy románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Místo v prostředí carského Ruska se však odehrává v současném světě motorkářů. V ústřední trojici se kromě Jana Toužimského mohou diváci těšit na Jiřího Zonygu coby Alexeje Karenina a zejména na hlavní hrdinku Annu Kareninu v podání Pavly Forest.

Klasickému příběhu v rockově-metalovém zpracování odpovídá i vizuální podoba představení, která kromě energické hudby a dechberoucích artistických čísel nabídne i originální kostýmy, stylové masky, ohnivou a světelnou show. „RockOpera je výjimečná v tom, co dělá. Spojuje tvrdou rockovou a metalovou hudbu s pestrými příběhy, spojuje emoce a vášně. Je to pokaždé neuvěřitelná energie, úžasná atmosféra, skvělá muzika, a to hlavně díky lidem, kteří do toho jdou vždycky naplno,“ dodává Toužimský.