Princ Mamánek

Princ Mamánek aneb Jan Budař dalším hercem, který usedne na režisérskou židli

Princ Mamánek je název nové české pohádky, kterou se chystá natočit podle vlastního scénáře herec Jan Budař. Natáčet se bude v Dětenicích a blízkém okolí. Vedle Jana Budaře, který si zahraje titulní postavu zhýčkaného prince Ludvíka,  se v připravovaném filmu objeví Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová, Milan Lasica, Jaroslav Plesl nebo slovenská herečka Jana Kolesárová.

Princ Mamánek vypráví o rozmazleném princi Ludvíkovi, který na své dobrodružné cestě potká nejen velkou lásku, ale také paní Smrt, díky níž nakonec pozná i královskou odvahu. Princ Mamánek by podle přání Jana Budaře měl být moderní pohádkou pro děti a jejich dospělé se smyslem pro humor.

Rozhodnutí usednout na režisérkou židli komentuje Jan Budař takto: „Během své pestré herecké kariéry jsem měl možnost učit se od mnohých skvělých tvůrců a „okoukávat“ různé styly natáčení. Pochopil jsem, že coby režisér – debutant musím svůj film pečlivě promyslet, připravit do nejmenších detailů a obklopit se těmi nejlepšími možnými spolupracovníky.“ Za všechny jmenujme  osminásobného držitele Českých lvů střihače Jiřího Brožka nebo rovněž držitele Českého lva architekta Milana Býčka.