Jablkoň

Jablkoň zapěje těsně před Vánocemi dvakrát v Praze

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i vánoční dvojkoncert kapely Jablkoň. Odehraje se v předvečer Štědrého dne v pátek 23. prosince v pražské Malostranské besedě a nabídne především skladby z nové desky Vykolejená, která vyšla na konci listopadu. Koncerty proběhnou od 17 hodin a následně od 20,30 hodin.Kapela Jablkoň pochází z Prahy a dělá svéráznou hudbu, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu. Před pár týdny na konci listopadu vydala desku Vykolejená, která opět obsahuje originální a nezaměnitelné skladby a k níž se teď také váže největší pozornost na koncertech. Pro Malostranskou besedu si připravila rovnou vánoční dvoják.

Vánoční Jablkoň bude mít samozřejmě specifickou atmosféru, vzhledem k tomu, že se koncerty konají odpoledne a večer před Štědrým dnem. Ideální příležitost vypnout, zapomenout na poslední vánoční přípravy a začít slavit již o den dříve. Vstupenky na odpolední koncert stojí 200 korun a na večerní 250 korun.

Skupina vznikla v roce 1977, a ač jsou její začátky spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí, je známá pro svou „nezařaditelnost“ a hudebním zásahem do oblasti folku, rocku, jazzu i vážné hudby. Kapela má za sebou pravidelné spolupráce s Jaroslavem Svěceným či Českým symfonickým orchestrem, intenzivně koncertuje v zahraničí a podílela se i na hudbě k řadě filmů, divadelních či televizních inscenací. V současnosti hraje v sestavě: Michal Němec (zpěv, kytara), Martin Carvan (kytary, sbor), Johnny Judl (fagot, baskytara, elektrická kytara, sbor), Petr Chlouba (bicí, perkuse, sbor), a Marie Puttnerová (zpěv).