Improliga

Improliga aneb improvizovaný divadelní hokej se snaží být kvalitní a zábavný

Další z řady Improliga večerů zažila v pondělí 31. října v rámci svého programu Malostranská beseda . Zápasy v divadelní improvizaci jsou v podstatě divadelním představením inspirovaným hokejem. Jejich cílem však není porazit soupeře, ale naopak s ním vytvářet plynulou hru plnou kvalitních improvizací a zábavou pro diváky. 

„Improliga jsou zápasy v divadelní improvizaci. Vždy proti sobě stojí dva týmy, které se navzájem utkávají v improvizacích na různá divácká témata. Ačkoliv jde o zápasy podobně jako ve sportu, cílem není navzájem se vyřadit, ale společně vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry a bavit diváky a obecně se v rámci celé Improligy potkávat s různými týmy z různých měst,“ vysvětluje šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Improliga je občanské sdružení zastřešující týmy z celé České republiky, které se věnují zápasům v improvizaci. Zápasy v improvizaci patří do rodiny tzv. „divadelních sportů“, je to jednoduše řečeno divadlo inspirované hokejovými pravidly. Improligové týmy se vyzývají ke vzájemným zápasům, společně trénují, pořádají workshopy. Mezi největší akce patří každoroční setkání improvizátorů z celé republiky zvané Improtřesk a obdobná akce pro středoškolské týmy nazvaná Improslet.

„Improligové večery se u nás konají pravidelně a vždy na nich panuje výborná atmosféra. Součástí divadelních zápasů jsou i samotní diváci, kteří jednak vytváří jednotlivá témata, tak zároveň spolurozhodují o výsledku svým hlasováním. Přijďte vše zažít naživo, vstupenky stojí 120 korun,“ dodává David Dvořák.