Honza Roušar

Honza Roušar a hosté: v Malostranské besedě se podpoří pacienti trpící hemofilií

V pražské Malostranské besedě se v neděli 6. března od 16 hodin koná benefiční koncert, jehož podpora směřuje k Českému svazu hemofiliků a pomoci pacientům trpící touto nemocí. Akci již podruhé pořádá muzikant Honza Roušar, s nímž se na pódiu vystřídá řada zajímavých hudebních hostů. Večerem bude provázet Marie Doležalová a Václav Tobrman.

„Benefice potrvá necelé tři hodiny a v rámci jejího programu se představí například zpěvačky Hana Robinson, Naďa Válová, Eva Dvořáková, Veronika Bergmanová, Petra Svobodová či zpěváci Vojtěch Záveský, Iby Pop, Štěpán Klouček, Jakub Hübner, Vlasta Horváth s kapelou nebo revuální skupina Olats Otesoc. Koncert je vhodný i pro děti, můžete si tak s celou rodinou užít příjemný večer a zároveň pomoci dobré věci,“ říká šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Hudební hosty bude doprovázet kapela s pianisty Václavem Tobrmanem a Mikulášem Pokorným, bubeníkem Jaroslavem Suchánkem, baskytaristou Janem Mikuleckým, kytaristy Janem Juanito Burianem a Honzou Roušarem, houslistou Lukášem Klímou a Radkem Kašparem hrajícím na všechny dechové nástroje.

„Na závěr celého programu převezme Český svaz hemofiliků výtěžek z prodeje vstupenek, které pořídíte v ceně 250 korun. Podporu můžete vyjádřit i koupí CD s názvem Honza Roušar a hosté pro Český svaz hemofiliků, které bude na místě k dostání a jehož obnos se k celkovému příspěvku připočítá,“ vysvětluje Dvořák.

Český svaz hemofiliků byl založen v roce 1990. Sdružuje postižené hemofilií, jejich rodinné příslušníky, odborníky, zástupce farmaceutických firem vyrábějících léčebné preparáty, přátele a sponzory. Jednou z nejdůležitějších rolí svazu je hájit zájmy členů před státními orgány, zdravotnickými pracovišti, zdravotními pojišťovnami a všude, kde je možné kvalitu života ovlivnit.