Festival

Festival v Mladé Boleslavi zahájí film teenagerů o teenagerech

Mladoboleslavský filmový festival uvede hned dvakrát autorský film (Ne)věř mi, který pojednává o rizikách šikany mezi školáky. V pondělí od 10 hodin snímek v prostorách Muzea Škoda oficiálně celý festival zahájí. Projekce a následné debaty se zúčastní vedle samotných tvůrců také prezidentka Mladoboleslavského filmového festivalu herečka Sabina Laurinová.

Studenstký film (ne)VĚŘ MI je psychologické drama z jednoho pražského gymnázia. Láska, zrada, nenávist a manipulace – to všechno je součástí světa mladých lidí. Film je výstižně zaměřen na opravdovost těchto témat s jasným cílem. Autoři filmu by tímto projektem rádi otevřeli společnosti bránu do světa teenagerů a poukázali na možná ohrožení dětí, kterým bohužel často nemůžeme zabránit. Díky podpoře sponzorů spojilo tak 20 mladých lidí své síly, aby natočili odraz dnešní společnosti.

„Chceme, aby se film hlavně dostat do škol, prezentoval se na filmových festivalech po celé ČR a poukázal na to, jak funguje manipulace a zároveň pomohl řešit tuto problematiku,” přiznal Tadeáš Říha, který se podepsal pod scénář i režii a navíc si ve filmu zahrál, společně s kolegy z divadla nebo konzervatoře.

Diskuze s tvůrci filmu se ponese jak v rovině umělecké, tak především v oblasti osobního rozvoje. (ne)VĚŘ MI je velmi aktuální snímek, který ukazuje reálné příběhy a upozorňuje na šikanu a další důležitá teenagerovská témata jako manipulace, zrada, nenávist apod.  Také o nich samozřejmě bude řeč. Široká veřejnost si pak bude moci film užít 20. června od 17 hodin v Domě kultury Mladá Boleslav.

foto: mb-net.cz