ebeni

Ebeni vyrukují na Střeleckém ostrově proti deštivému počasí s Časem holin

Ebeni vystoupí příští čtvrtek 9. června na pražském Střeleckém ostrově. Jako již téměř tradiční hosté oblíbeného Letňáku 2016 – Léta pro Pražany potěší své fanoušky písněmi z nejnovějšího alba Čas holin i skladbami, které již posluchači dlouho neslyšeli. Koncert začíná v 19,30 hodin.

Ebeni a Malostranská beseda jsou pojmy, které vždy k sobě patřily. Připomeňme nedávné koncerty populárního tria na půdě Malostranské besedy. A ani její letní scénu na Střeleckém ostrově nezanedbávají.  Pomalu se tak stávají tradičními hudebními hosty Letňáku. Jejich vtipné texty, neotřelé rýmy a charakteristický ebenovský zvuk prostě baví a umí upoutat pozornost širokého spektra posluchačů napříč žánry i generacemi.

Ebeni své hudební trio založili již v roce 1974. Od roku 2002 vystupují ve stejné sestavě, kterou kromě Marka, Kryštofa a Davida Ebenových dále tvoří Pavel Skála (kytary), Jiří Veselý (baskytary, akordeon), Jiří Zelenka (bicí a perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas). V průběhu své více než čtyřicetileté historie nahráli 5 studiových desek, odehráli stovky koncertů, ale také například natočili několik audioknih, hudbu pro sérii večerníčků Mach a Šebestová, pro pohádkové CD „Pohádky bratří Grimmů či k seriálu České televize Poste Restante.

foto: archív Bratři Ebenové