Divadlo Na Zábradlí

Divadlo Na Zábradlí vstoupí do nové sezóny ve Švandově divadle

Divadlo Na zábradlí a jeho soubor přivedla rekonstrukce domovské scény na druhý břeh Vltavy – od září hostuje na jevišti smíchovského Švandova divadla. Práce na dlouho očekávané výstavbě nové dvorany, která nahradí již déle než rok chybějící prostory foyer, mají skluz. Kdy se Na zábradlí vrátí herci i diváci zatím není jasné.

V září Divadlo Na Zábradlí ve Švandově divadle uvede inscenaci ověnčenou Cenou Divadelních novin 2010/11 a Cenou Českého divadla 2011 Korespondence V+W – 12. 9. od 19 hodin. Hamleti, jedna z premiér loňské sezóny, jsou na programu 21. 9. Kolik osobností herci pojmou, a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky ze zákulisí divadelního světa najdete v Hamletech. Další oceňované představení, Požitkáři, groteskní pohled na hluboké téma života a smrti, podpořené nadsázkou, humorem, ale i smutnými tóny, bude ve Švandově divadle k vidění 29. 9. od 19.00. Všechna zářijová představení jsou uváděna s anglickými titulky.

Kromě již zmíněného hostování čeká soubor Divadla Na zábradlí účast na několika zahraničních festivalech. Nejprve uvede inscenaci Velvet Havel v Budapešti v rámci připomínky nedožitých 80. narozenin Václava Havla. A následně Europeanu Patrika Ouředníka na festivalu Prapremier (Festival of New Dramaturgies) v polské Bydhošti. Vstupenky na zářijová i říjnová představení jsou v prodeji a je možné je zakoupit v pokladně Švandova divadla. Více informací na www.nazabradli.cz

foto: Wikipedia.org