Divadlo v Dlouhé

Divadlo v Dlouhé je Bez roucha, avšak nikoliv bez roušek!

Oblíbené pražské Divadlo v Dlouhé mělo v těchto dnech mít po premiéře komedie Bez roucha světoznámého dramatika Michaela Frayna a na programu byly první vyprodané reprízy… Realita je však ze zřejmých důvodů úplně jiná. Jak ostatně Pražanům připomíná reklamní kampaň k novému představení, která je nyní v aktualizované podobě k vidění na sociálních sítích, herci jsou prozatím Bez roucha, ale nikoliv bez roušek!

„Divadlo v Dlouhé je zavřené, zastavilo se i zkoušení, ale pracujeme na dálku, jak se dá. Kdo umí a má na čem, šije roušky. První dvě várky více než pěti set roušek jsme rozdělili mezi Domy s pečovatelskou službou Prahy 1 a Prahy 9 a lůžkovou část ORL oddělení Nemocnice Kladno. Divadlo šije! Do toho vracíme tisíce plateb za vstupenky na zrušená představení. V této souvislosti velmi děkujeme všem divákům, kteří se rozhodli vzdát se nároku na vrácení vstupného za zrušená představení nebo nás podpořit mimořádným darem. Velice si jejich podpory vážíme! Po skončení nouzového režimu plánujeme co nejrychlejší návrat k naší hlavní činnosti – k hraní a zkoušení. Nestihli jsme dozkoušet inscenaci Bez roucha, takže program přizpůsobíme novému termínu premiéry,“ upřesnila Karola Štěpánová z PR divadla.

S pomocí telefonu, chatu, sdílených tabulek a především vlastní fantazie v Divadle v Dlouhé hledají cesty, jak zůstat v kontaktu s diváky i bez divadla. Realizují se dva video seriály – jako první se v pondělí 23. března na sociálních sítích a na webu divadla objevily Krátké zprávy z Dlouhé, jejichž první díl natočil Jan Vondráček.  Na Instagramu běží seriál kvízů k inscenacím Divadla v Dlouhé a pod názvem Dítě v karanténě se nenudí je na webu k dispozici výběr nejlepších úkolů, omalovánek, rébusů, doplňovaček, hrátek s papírem apod., které přinesly minulé ročníky divadelního festivalu DÍTĚ V DLOUHÉ. A to od známých ilustrátorů: Galiny Miklínové, Lucie Lomové, Petry Goldflamové Štětinové, Báry Hubené a Jaroslava Milfajta. Jednotlivé části jsou rozdělené podle věkových kategorií, děti si společně s dospělými mohou vyrobit třeba domácí papírové loutkové divadlo se spoustou postaviček, rekvizit a kulis – stačí jen šikovné ruce, nůžky, lepidlo, barvičky a špejle. Na webu divadla navíc vznikla souhrnná rubrika Nouzový stav s fotkami, videi a dalším obrazovým materiálem souvisejícím s mimořádnou situací pandemie koronaviru.