Divadlo Spektakl

Divadlo Spektákl zve do Švandova divadla na Chaplinovy grotesky i remix Shakespeara

Divadlo Spektákl, které tvoří studenti a nedávní absolventi pražské DAMU, od září letošního roku působí ve Studiu Švandova divadla. Od svého vzniku loni v červnu mají na repertoáru pět inscenací, šestou připravují na jaro. Zatím poslední premiéru měla v říjnu komedie s názvem Chaplinovy děti v režii Jana Holce. 

„Divadlo Spektákl je soubor, jehož cílem je nahlížet na klasická díla optikou nastupující mladé generace, a hledat spojení tradiční činohry a neotřelé moderní obrazivosti. Prostor u nás dostávají mladí začínající umělci, studenti nebo čerství absolventi DAMU,“ informuje umělecký šéf souboru Jan Holec.

Divadlo Spektákl funguje od června 2014, první premiéru odehráli mladí umělci loni v říjnu ve Studiu ALTA s inscenací Zmoudření Dona Quijota. V březnu 2015 se poprvé představili divákům Švandova divadla s inscenací Maryšo! Evo! Dom! kombinující díla Gabriely Preissové a bratří Mrštíků.

„Od letošní sezony působíme ve Studiu Švandova divadla jako rezidenční soubor,“ říká produkční souboru Václav Hodonický. Aktuálně mají za sebou vystoupení v rámci celoevropského happeningu Noc divadel, kdy pro vyprodané hlediště předvedli nejnovější hru Chaplinovy děti.

„Toto představení uvedeme také v prosincových a lednových termínech, vstupenky jsou již v prodeji,“ sděluje Hodonický.

Druhá inscenace, kterou soubor Divadlo Spektákl odehraje na konci tohoto i na začátku příštího roku, nese název MIX@ŠEJKSPÍR. Jde o první představení, které studenti nastudovali s hostujícím režisérem – hercem Ondřejem Pavelkou.

„Tím, že volíme klasické tituly, které jsou mnohdy součástí maturitních osnov, máme možnost oslovit středoškolské publikum. Navázali jsme spolupráci s Klubem mladého diváka, Chaplinovy děti a Fraška o Dušanově duši jsou pak inscenace vhodné i pro dětské publikum. Naše představení doplňují anglické titulky, na své si tedy přijdou i diváci z řad cizinců,“ uvádí Hodonický.

Více na www.facebook.com/spektakl