fausta

Divadlo Spektákl chystá na říjen premiéru Fausta

Divadlo Spektákl, které tvoří studenti a čerství absolventi pražské DAMU, potěší svými představeními diváky ve Studiu Švandova divadla také v sezóně 2016/2017. Mladí umělci chystají hned tři nové premiéry, přičemž první odehrají už 29. října. Nastudování Goethova Fausta pro Divadlo Spektákl se ujal student čtvrtého ročníku režie Katedry činoherního divadla Norbert Závodský.

Podle uměleckého šéfa Divadla Spektákl Jana Holce se umělecké plány se drží snahy interpretovat klasická dramatická a literární díla z pohledu nejmladší divácké generace a zkoumání proměn hodnot v nich zachycených. Na to naváže i nové nastudování Fausta v překladu Olgy Maškové v hlavních rolích s Filipem Březinou, Denisou Barešovou, Vojtěchem Vodochodským a Vladimírem Pokorným.

V podání Divadla Spektákl je Faust zbaven velkoleposti a patosu. Hlavní myšlenkou je, že pro každého člověka existuje jiná, zcela konkrétní podoba Mefista a že tento Mefisto je nucen pronásledovat a svádět lidské duše stále znovu a znovu. Také ďábla však unavuje věčný koloběh zmaru a umírání.