RockOpera Praha: Romeo a Julie

Divadlo RockOpera Praha vloni navštívilo rekordních 10 000 diváků

Ráj metalistů RockOpera Praha navštívilo  vloni bez čtyř návštěvníků rekordních 10 000 diváků, což je zhruba o 42 % více než sezóně předchozí. Je to výsledek, který podle vedení RockOpera Praha překonal veškerá očekávání. K divácky nejúspěšnějším představením patří rockové opery Faust a Romeo & Julie.  Průměrná obsazenost na nich se v uplynulém roce pohybovala okolo 97 %. A právě druhý nejnavštěvovanější kus, rockové zpracování  slavného milostného příběhu od Williama Shakespeara, připravila RockOpera Praha pro své fanoušky na tento čtvrtek 4. února.

Inscenace Romeo & Julie autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest v režii Romana Štolpy vypráví podle předlohy z pera Williama Shakespeara příběh o nesmrtelné lásce a nenávisti, avšak nabízí divákům svébytné pojetí s nádechem rockového koncertu. V titulních rolích nejslavnějších milenců se představí Jiří Švec a Žofie Dařbujánová.

V podání ansámblu RockOpera Praha nabízí Romeo a Julie kromě emotivního příběhu, který snad každý zná, také velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světelných efektů, krásných kostýmů a v neposlední řadě vynikajících výkonů všech protagonistů. Těšit se můžete kromě ústřední dvojice na Viktora Dyka, Jana Toužimského, Lukáše Písaříka a řadu dalších.