V Divadle Na zábradlí vypukne Dánská občanská válka!

První novinkou v repertoáru Divadla Na zábradlí v aktuální sezoně je Dánská občanská válka 2018–2024. Česká premiéra adaptace kontroverzního sci-fi románu dánského spisovatele Kaspara Collinga Nielsena se odehraje 15. prosince na nově zrekonstruované domovské scéně na Anenském náměstí. Druhá premiéra následuje 16. prosince, reprízy 12., 30. prosince a 27. ledna. Obou premiér 15. a 16. prosince se účastní též sám autor knižní předlohy Kaspar Colling Nielsen.

Premiérový titul Dánská občanská válka 2018–2024 Na zábradlí inscenuje nová divadelní generace, čerství absolventi DAMU, režisérsko-dramaturgický tandem Adam Svozil – Kristýna Kosová. Jde o jejich první spolupráci s legendární pražskou scénou. V hlavních rolích se představí Jiří Černý, Honza Hájek, Petr Jeništa, Dita Kaplanová, Miloslav König, Johana Matoušková a Magdaléna Sidonová – ve velmi nečekaných polohách a ve scénografii Petra Vítka a kostýmech Jána Tereby.

Inscenace Dánská občanská válka 2018–2024 poskytuje ponurý pohled do blízké i daleké budoucnosti, který se však živě propojuje s dneškem; zmíněnou ponurostí nicméně prosvítá velmi osobitý humor. Knižní předloha, sci-fi román předního představitele současné dystopické literatury Kaspara C. Nielsena, vyšel v roce 2013 a vzbudil rozporuplné reakce čtenářů i kritiky. Někteří jej označili za geniální dílo, jiní za nevydařený literární pokus. Dosud se dočkal divadelního uvedení v kodaňském Nørrebro Teater.

Předprodej vstupenek na představení Divadla Na zábradlí v pokladně divadla nebo on-line na www.nazabradli.cz.