život dětem

Charitativní sbírka Zimní Srdíčkové dny vyvrcholí koncertem Rádio srdcem pro Život dětem na Staroměstském náměstí

Aktuální sbírkou obecně prospěšné organizace Život dětěm, která probíhá od 3. do 7. prosince, jsou tradiční zimní Srdíčkové dny. Do ulic po celé ČR vyrazili nadšení dobrovolníci a budou na podporu nemocných dětí prodávat reflexní delfínky, propisovací tužky a další sbírkové předměty. Vrcholem sbírkové akce pak bude v sobotu 8. prosince charitativní koncert Rádio srdcem pro Život dětem, který se uskuteční na Staroměstském náměstí v Praze.

„Rádio srdcem pro Život dětem je krásný projekt, na němž už 2 roky s Evropou 2 a Frekvencí 1 spolupracujeme. Věříme, že koncert řady známých muzikantů přiláká co nejvíce lidí, kteří si jednak užijí příjemné hudební odpoledne, ale zároveň pomohou dětem, které naši pozornost a pomoc skutečně potřebují,“ říká ředitelka společnosti Život dětem Maria Křepelková. Nemocné děti můžete podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS ŽIVOT DETM 60 na číslo 8 77 77.

Program na Staroměstském náměstí poběží od 14 do 19,30 hodin. Odpoledne bude věnované dětem. Na jevišti uvidíte Standu Hložka, Pepu Melena nebo Heidi Janků, Hanku Navarovou s Jardou Vaculíkem či kouzelníka Jakuba Koutského, stepařské Taneční studio Andrea a na ty nejmenší se těší Kája. V 17 hodin pak odstartují koncerty pro starší. Těšte se Václava Noida Bártu, Rybičky 48, Veronu, O5 a Radeček, Emmu Drobnou, Adama Mišíka, Pavla Calltu, Sanremo Junior nebo Nelly. Vstup je zdarma.

„Generálním partnerem koncertu je společnost Lidl, která už s naší organizací Život dětem spolupracuje osmým rokem. Každoročně vždy v listopadu pořádáme sbírku Srdce dětem a nebylo tomu jinak ani letos. Loni jsme pro nemocné děti díky tomuto krásnému projektu získali úžasnou částku 25 000 000 korun, za kterou jsme pomohli více než 700 dětí. Jak dopadne ta letošní sbírka, to se dozvíme právě 8. prosince na koncertě v Praze. Kromě toho převezmeme šeky od významných společností, které se rozhodly podpořit rodiny s vážně nemocnými dětmi a za to jim patří velký dík,“ doplňuje Maria Křepelková.