Husitská epopej II.

Českým bestsellerem loňského roku je Husitská epopej II.

Husitská epopej II. Vlastimila Vondrušky se stala držitelem titulu Český bestseller 2015 jako nejprodávanější knižní novinka za uplynulý kalendářní rok. Ceny Český bestseller byly slavnostně vyhlášeny v pátek 13. května v rámci veletrhu Svět knihy již po sedmnácté. V dalších kategoriích ocenění získaly Ezopovy bajky Jiřího Žáčka a Adolfa Borna a kniha Jeffa Kinneyho Deník malého poseroutky – Výlet za všechny peníze v kategorii Česká a Překladová literatura pro děti a mládež.

Fenoménem roku se staly Antistresové omalovánky pro dospělé Jolany Daňkové a Lenky Tréglové, dva tituly Tomáše Kosačíka, Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma a Břicháč Tom, vyhrály kategorie Kuchařky a Zdraví a životní styl. Retro ČS 2 Michala Petrova zabodovalo v oblasti odborné a populárně naučné literatury pro dospělé. Jaroslav Kmenta převzal za svoji knihu Padrino Krejčíř Gangster cenu v kategorii Biografie a jako nejprodávanější překladová beletrie pro dospělé byla oceněna Dívka v pavoučí síti Davida Lagercrantze.

Letos stejně jako v loňském roce bylo předáno ve spolupráci s Audiotéka.cz také ocenění za nejúspěšnější audioknihu, a sice Hedvábníkovi Roberta Galbraitha v podání Petra Olivy. Cenu čtenářů, která vzešla z hlasování, získal titul Mercedes Petr Švancara od Moniky Čuhelové a Petra Švancary.