The Cell

The Cell pokřtí svou třetí desku nazvanou Memories

V pátek 16. prosince proběhne v pražské Malostranské besedě křest nového alba Memories kapely The Cell. Úspěšné southern–fried bohemian blues–rockové uskupení křtí v pořadí svou třetí desku a při této příležitosti si na večer přizvalo také řadu hostů v čele s kmotry alba Michalem Pavlíčkem, Richardem Tesaříkem a Viktorem Dykem. Start je ve 20,30 hodin.

Skupinu The Cell dali před 14 lety dohromady český bubeník Milan Milata a americký zpěvák David Gore, který však již léta žije u nás v Čechách. Sami sebe popisují jako southern–fried bohemian blues–rock a právě mají za sebou třetí vydané album, které nese název Memories a obsahuje vlastní skladby doplněné dvěma covery.

Kapela The Cell vznikla v roce 2002 z popudu bubeníka a kapelníka Milana Milaty a zpěváka Davida Gora. V průběhu let kapela několikrát změnila své složení a v současné době hraje v sestavě: Michal Cerman, Michal Beneš, Martin Škoda, Leoš Koudelka, Milan Milata, Martina Dolečková a Michaela Jonczyová. Mají za sebou nespočet koncertů po celé České republice a koncertně zavítali i do okolních zemí (zejména do Německa a Polska, dále např. do Itálie, Španělska, Nizozemí či USA).

The Cell za dobu své existence hráli na mnoha festivalech a klubových vystoupeních u nás i ve světě. Jsou opravdu sehraní a každý koncert si naplno užívají. Křest desky je navíc vždy spojen se specifickou atmosférou, kterou podpoří i všichni pozvaní hosté. Mimo jiných to budou ostřílení muzikanti Michal Pavlíček, Viktor Dyk a Richard Tesařík, kteří se stali kmotry desky.