Bílá nemoc

Legendární kapely Bílá nemoc a Panika se potkají na jednom pódiu Malostranské besedy a nabídnou dvojitou dávkou rockově folkového nářezu

V pátek 26. srpna se v hudebním klubu Malostranské besedy potkají dvě legendy. Na jednom pódiu spolu zahrají folkrocková Bílá nemoc v čele se zpěvákem Zdeňkem Hříbalem a rocková dámská formace Panika se zpěvačkou Evou Volnou v hlavní roli. Dvojkoncert startuje od 21 hodin. Bílá nemoc a Panika spolu již dlouhou dobu tvoří skvělý koncertní tandem. Bílá nemoc se svými folkrockovými baladami i bigbítovými peckami, Panika zase s chytlavými melodiemi a výbornými vícehlasy. Obě kapely spojuje radost z živého hraní, do kterého dávají spoustu energie a nadšení. 

Bílá nemoc vznikla v roce 1990 z popudu dvou hudebníků a lékařů Tomáše Poláčka a Zdeňka Hříbala jako elektrifikovaný nástupce úspěšné folkové kapely Bonsai. Na kontě má čtyři studiová alba a jednu živou desku z Malostranské besedy. Kapela i přes tragická úmrtí kapelníka Tomáše Poláčka a textaře Františka Stralczynského nepřestala fungovat a pokračovala v hudební činnosti. V současné době hraje v sestavě: Zdeněk Hříbal (zpěv), Ivan Němec (baskytara, zpěv), František Pokorný (kytara, zpěv), Milan Martínek (kytara) a Petr Krejčí (bicí).

Panika je dámská rocková kapela založená roku 1986 zpěvačkou Evou Volnou, která se rozhodla opustit ostravskou skupinu Eso a odstěhovat se do Prahy. Paniku poskládala z dalších vynikajících hudebnic, které tehdy působily v kapelách Dybbuk a Hokaido. Na začátku 90. let skupina natočila svoje jediné album s názvem Panika a poté její činnost na dlouhou dobu utichla. Z repertoáru se staly největšími hity skladby jako Holky z tý druhý party, Bezděz nebo Tak ať.